sobota, 4 czerwca 2011

TYTUŁEM WSTĘPU - WSTĘP DO TYTUŁU

Wstępy zazwyczaj powstają, by zachęcać do lektury książek. Inaczej jest w tym przypadku -  niniejszy wstęp jest OSTRZEŻENIEM!
Przed Wami prawdziwie przerażające starcie gigantów. Jedenastu najgroźniejszych pisarzy świata zada wam JEDENAŚCIE CIĘĆ - będą szarpać, wyrywać trzewia, i grzebać w mózgach!
Po raz pierwszy! -
antologia opowiadań polskich i zagranicznych mistrzów horroru. Nigdy nie publikowane w Polsce teksty przesłali nam Amerykanie, Brytyjczycy i Polacy.
Przeczytacie Sponiewieraną, premierowe opowiadanie Grahama Mastertona, które przeraża, ale i skłania do głębszej refleksji. Dajemy Wam wyborne Futerka F. Paula Wilsona, sfilmowane w 2006 roku przez Dario Argento (obraz ten został włączony do drugiego sezonu znanej serii Masters od horror, a główną rolę w serialu zagrał Meat Loaf!), poznacie Doktora, dziecko i duchy z jeziora Morta Castle`a – niesamowite opowiadanie w hemingwayowskim stylu, oczekujące pewnej nominacji do nagrody Brama Stokera na rok 2011. Nie tylko fanom bestsellerowego cyklu Kraby, autorstwa Guy`a N. Smitha, proponujemy spotkanie oko w oko z Diabłem z mrocznego lasu, najnowszym, choć oldschoolowym opowiadaniem mistrza. Zdobywca Bram Stoker Award – John Everson – postraszy, ale i rozbawi Was Dyniogłowym, zaś autor świetnie przyjętego w Polsce Czerwonego kościoła – Scott Nicholson – zjeży Wam włosy na głowie opowiadaniem Powiedz im, że kochasz.
Swoją twórczość prezentują również mistrzowie, zaskakująco bogatej ostatnio polskiej sceny horroru. Wielokrotnie nagradzany Łukasz Orbitowski serwuje premierową nowelę Amerykański horror. Robert Cichowlas straszy i szokuje opowiadaniem Głód, zekranizowanym przez Patryka Jurka (obraz został nagrodzony na festiwalu filmowym w Gliwicach w 2008 roku). Jakub Małecki, autor bestsellerów przedstawia groteskę Radość Hetmana, Paweł Paliński maluje psychodeliczną opowieść w Marzeniu, a Jacek M. Rostocki w Wyborze Lucy wciągnie Was do niebezpiecznej gry, prowadzonej w miejskiej scenerii, a może... w umyśle?
W tym zbiorze nie da się wyróżnić najlepszego tekstu, być może dlatego, iż każdy jest inny. Różnią się tematyką, stylem, narracją i sposobami budowania nastroju. Jedenastoma cięciami dajemy Wam możliwość przekonania się, jak w konfrontacji ze światowymi gwiazdami wypadają rodzimi autorzy horrorów. Oddajemy w Wasze ręce książkę, jakiej na polskim rynku jeszcze nie było, więc... STRZEŻCIE SIĘ! Jedenaście cięć poszatkuje waszą wyobraźnię! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz